At-A-Glance 2026 Refillable Weekly Appointment Book Planner" , Black, Pocket, 3-1/4" x 6-1/4
Stock #AAG7000805- 1 + $39.04 EA
Julian Dates - Weekly - 1 Year - January 2026 to December 2026 - 8:00 AM to 5:00 PM - Hourly, Monday - Friday - 1 Week Double Page Layout - 3 1/4" x 6 1/4" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - Paper, Faux Leather - Black Cover - 1 Each
- Ruled daily entries, hourly appointment times and Monday-through-Sunday scheduling
- Current, past and future months reference at the top of the first page
- Includes tabbed phone/address section and memo pad
- Concealed wire binding; refillable
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 70-008-05 |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | 2026 Refillable Weekly Appointment Book Planner" , Black, Pocket, 3-1/4" x 6-1/4" |
| Product Description |
Classic weekly appointment book comes complete with dated appointment section, tabbed telephone/address section and memo pad, making planning easy and efficient. Dated planning pages range 12 months from January to December. Two-page-per-week spreads offer ruled daily entries, hourly appointment times from 8 AM to 5 PM, Monday-through-Sunday scheduling, count of days/days remaining, and current, past and future months reference at the top of the first page. The current reference month is outlined with a box, and the current week is highlighted in the reference month. Refillable appointment book also features concealed wire binding and a simulated leather cover. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Appointment Book |
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Weekly |
| Sheet Height | 6 1/4" |
| Sheet Width | 3 1/4" |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 1 Year |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Appointment Time |
|
| Cover Color | Black |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Refillable | Yes |
| Features |
|
| Product Material |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Limited Warranty | 1 Year |
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.