At-A-Glance Executive Desk Pad
Stock #AAGHT1500
$23.68
/ 1 Each
- 1 + $23.68 EA
Standard - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 21 3/4" x 17" Sheet Size - White Sheet - 2.31" x 2.56" Block - Desk Pad - Tan - Poly, Paper - 1 Each
- Track your schedule, priorities, phone calls and messages
- Bonus pages: current and future yearly reference calendars and dates to remember page
- Ranges 12 months from January to December
- Full-year calendar reference on each page
Non-Returnable
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | HT1500 |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Line | Executive |
| Product Name | Executive Desk Pad |
| Product Description | Executive monthly desk pad lets you plan your month like a professional and track your schedule, priorities, phone calls, and messages. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format features three-color graphics, ruled daily blocks (2-5/16" x 2-9/16"), Sunday-through-Saturday scheduling, holidays, full-year calendar reference, and ruled columns to record top priorities, important phone calls and message reminders. Desk calendar also includes current and future yearly reference calendar and a dates to remember page. Four black poly corners frame the desk pad and help secure your planning pages. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Planner |
| Julian Dates | No |
| Size Standard | Standard |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 17" |
| Sheet Width | 21 3/4" |
| Block Height | 2.31" |
| Block Width | 2.56" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Placement | Desk Pad |
| Features |
|
| Color Family | Beige |
| Product Color | Tan |
| Product Material |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Non-Returnable | ✔ |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.