Allsop Accutrack Slimline Mousepad - XL - (30200)
Stock #ASP30200
$14.13
/ 1 Each
- 1 + $14.13 EA
0.03" Height x 12.50" Width - Graphite - Extra Large - Mouse - 1 Each
- Rigid tracking surface for optimal speed and accuracy when using rollerball and optical mice
- Unique, Sure-Grip base to keep in place while you're working
- Durable, hard top is easy to clean
- Ultra-thin, low-profile design to blend into your desk
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Manufacturer Part Number | 30200 |
| Brand Name | Allsop |
| Product Line | Accutrack |
| Product Name | Accutrack Slimline Mousepad - XL - (30200) |
| Product Description | Accutrack Slimline Mouse Pad provides a sleek design with a smooth, hard surface for optimal mousing. Ultra-thin mouse pad is low-profile and blends into your desk. Nonskid base keeps the pad in place. Extra-large size helps prevent your mouse from going off the mouse pad. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
| Size | Extra Large |
| Features |
|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Graphite |
| Height | 0.03" |
| Width | 12.50" |
| Length | 11.50" |
| Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Application/Usage | Mouse |
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
| Limited Warranty | 90 Day |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.