Allsop Accutrack Slimline Mousepad - Silver - (30202)
Stock #ASP30202
$10.13
/ 1 Each
- 1 + $10.13 EA
0.03" Height x 8.80" Width - Silver - Anti-skid - 1
- Ultra-thin design features rigid surface for rollerball and optical mice
- Extremely low profile gives your work space neater appearance
- Nonskid backing prevents mouse pad from sliding around during use
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Manufacturer Part Number | 30202 |
| Brand Name | Allsop |
| Product Line | Accutrack |
| Product Name | Accutrack Slimline Mousepad - Silver - (30202) |
| Product Description |
Allsop's Accutrack Slimline Mousepad provides a sleek design and smooth, hard surface which allows for optimal mousing. This ultra-thin mouse pad is low-profile and blends into your desk work surface. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Mouse Pad |
| Features |
|
| Durability | Anti-skid |
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.03" |
| Width | 8.80" |
| Length | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.