Cosco 2000 Plus Gel Ink Premium Stamp Pad
Stock #COS030255
$8.62
/ 1 Each
- 1 + $8.62 EA
3" Height x 4.3" Width x 3.5" Depth - Blue Ink - 1 Each
- Long-lasting design creates up to 100,000 impressions
- Hinged lid provides easy access for quick use
- Advanced formula preserves integrity for detailed impressions
- Use with Cosco 2000 Plus stamps (sold separately)
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Cosco Industries, Inc |
| Manufacturer Part Number | 030255 |
| Brand Name | Cosco |
| Product Line | 2000 Plus |
| Product Name | 2000 Plus Gel Ink Premium Stamp Pad |
| Product Description | Replacement ink pad features a long-lasting design to create up to 100,000 impressions. Hinged lid lets you easily access the ink pad for quick use. Ink pad is designed for Cosco 2000 Plus stamps. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Replacement Stamp Pad |
| Ink Color | Blue |
| Height | 3" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 3.5" |
| Compatibility | Cosco 2000 Plus Stamps |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.