COSCO Replacement Self-Inking Stamps Pads
Stock #COS061940
$8.53
/ 1 Each
- 1 + $8.53 EA
1.9" Width x 1.8" Depth - Black Ink - Black - 1 Each
- Fits self-inking stamps and daters
- Compatible models:2100, 2300, 2160, 2360, 2006/P
- Also works in 2015, 20202 and the regular 2006
- Cartridge easily slides in
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Cosco Industries, Inc |
| Manufacturer Part Number | 61940 |
| Brand Name | COSCO |
| Product Name | Replacement Self-Inking Stamps Pads |
| Product Description | Replacement pad fits Cosco self-inking daters including 2100, 2300, 2160, 2360, 2006/P, 2015, 20202 and the regular 2006. Cartridge easily slides into the daters. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Replacement Stamp Pad |
| Ink Color | Black |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Width | 1.9" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 8 oz |
| Compatibility |
Cosco Self-inking Stamps and Daters |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Austria |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.