Dymo LabelManager 210D Label Maker
Stock #DYM2175085
$79.57
/ 1 Each
- 1 + $79.57 EA
Direct Thermal - 6 Font Size - Label, Tape - Battery, AC Supply - 6 Batteries Supported - AA - Desktop - QWERTY, Underline
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2175085 |
| Brand Name | Dymo |
| Product Line | LabelManager |
| Product Model | 210D |
| Product Name | LabelManager 210D Label Maker |
| Product Description | With a large screen, quick-access buttons and simple navigation, the Dymo LabelManager 210D Desktop Label Maker is versatile and easy to use. The large screen, convenient QWERTY keyboard, quick access buttons, and simple navigation make this label maker the perfect choice for your office. Meanwhile, six font sizes, seven text styles, eight boxes, and a wide variety of symbols help you organize everything. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Electronic Label Maker |
| Print Method | Direct Thermal |
| Number of Font Sizes | 6 |
| Number of Display Lines | 2 |
| Features |
|
| Media Type |
|
| Number of Batteries Supported | 6 |
| Battery Size Supported | AA |
| Battery Included | No |
| Power Source |
|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 8" |
| Width | 8.7" |
| Length | 3.8" |
| Weight (Approximate) | 1.60 lb |
| Country of Origin | China |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.