Fellowes Stor/File Magazine File
Stock #FEL10723
$36.25
/ 1 / Each
- 1 + $36.25 CT
White, Blue - Cardboard - 1 / Each
- Sturdy storage for letter-size periodicals or files
- Store on a desk or shelf for easy access
- Made of corrugated material
- Designed for moderate use
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 10723 |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Name | Stor/File Magazine File |
| Product Description |
Magazine file offers sturdy storage for letter-size periodicals or files. Store on a desk or shelf for easy access. Magazine file is made of corrugated material and is designed for moderate use. |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Product Type | Magazine File |
| Features |
|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Cardboard |
| Height | 12" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 9.5" |
| Weight (Approximate) | 3.84 oz |
| Additional Information |
Inside Dimensions: 11.75 x 4.00 x 9.25 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 60% |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.