Fellowes Microban Ultra-Thin Mouse Pad
Stock #FEL5908001
$9.71
/ 1 Each
- 1 + $9.71 EA
7" Height x 9" Width x 0.06" Depth - Blue - 1 Each
- Super-slim profile hugs the desktop
- 100% recyclable
- Durable and easy to clean
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 5908001 |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Name | Microban Ultra-Thin Mouse Pad |
| Product Description |
Ultra-thin Mouse Pad features Microban antimicrobial protection that helps keep the mouse pad cleaner and helps prevent product deterioration. Super-slim profile hugs the desktop. Pad surface delivers superior optical mouse tracking and responsiveness. Ultra-thin mouse pad is easy to clean and 100 percent recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
| Features |
|
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 7" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.06" |
| Weight (Approximate) | 0.32 oz |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.