Fellowes Crystals Gel Mousepad Wrist Support Black
Stock #FEL9112101
$33.22
/ 1 Each
- 1 + $33.22 EA
0.56" Height x 7.94" Width x 9.06" Depth - Black - Gel - 1 Each
- ERGONOMIC SUPPORT: Help keep your wrist in neutral position to minimize wrist pressure for the ultimate personal comfort
- COMFORT: Soft, flexible gel conforms to the wrist
- GRIPS DESKTOP FIRMLY: Non-skid backing keeps wrist support in place
- MATERIAL: Made of polyurethane for long-lasting durability. Stain resistant and easily cleaned
- OPTIMAL SIZE: Dimensions 0.56"H x 7.93"W x 9.06"D
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9112101 |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Crystals |
| Product Name | Crystals Gel Mousepad Wrist Support Black |
| Product Description |
Stylish, transparent gel adds color to your workspace. Soothing Gel provides comfort and support Stain resistant; wipes clean with a damp cloth. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
| Features | Wrist Rest |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Gel |
| Height | 0.56" |
| Width | 7.94" |
| Depth | 9.06" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Country of Origin | China |
| Limited Warranty | 1 Year |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.