Fellowes Gel Wrist Rest - Crystals, Purple
Stock #FEL91437
$33.22
/ 1 Each
- 1 + $33.22 EA
0.63" Height x 18.50" Width x 2.25" Depth - Purple - Gel, Rubber, Cloth - Stain Resistant, Skid Proof - 1
- Supports wrist, relieves pressure and provides comfort
- Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth
- Nonskid rubber backing keeps pad in place
- Stylish, transparent gel adds color to your work space
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91437 |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Crystals |
| Product Name | Gel Wrist Rest - Crystals, Purple |
| Product Description |
Wrist rest supports wrist, relieves pressure, and provides comfort. Stain resistant; wipes clean with a damp cloth. Non-skid rubber backing keeps pad in place. Stylish, transparent gel adds color to your workspace. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Wrist Rest |
| Features |
|
| Durability |
|
| Product Color | Purple |
| Product Material |
|
| Surface Material | Polyurethane |
| Height | 0.63" |
| Width | 18.50" |
| Depth | 2.25" |
| Weight (Approximate) | 11.04 oz |
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Limited Warranty | 1 Year |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.