HP 650A (CE270A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
Stock #HEWCE270A
$397.94
/ 1 Each
- 1 + $397.94 EA
13500 Pages
- For use in Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series
- Delivers crisp, black text
- Keep business productivity high and avoid wasted time and supplies
- Intelligence built-in for easy monitoring usage and reordering supplies
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE270A |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 650A (CE270A) |
| Product Name | 650A (CE270A) Toner Cartridge |
| Product Description | Keep business productivity high and avoid wasted time and supplies by using this reliable, Original HP toner cartridge. Designed for frequent printing of e-mails, drafts and documents, HP 650A delivers crisp, black text in your Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. HP 650A cartridge yields approximately 13,500 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 13500 Pages |
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.