HP 650A (CE272A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Yellow - 1 Each
Stock #HEWCE272A
$649.94
/ 1 Each
- 1 + $649.94 EA
15000 Pages
- For use in Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series
- HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color
- Produces standout business documents with glossy, photo-like color
- Intelligence built-in for easy monitoring usage and reordering supplies
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE272A |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 650A (CE272A) |
| Product Name | 650A (CE272A) Toner Cartridge |
| Product Description | Produce standout business documents with glossy, photo-like color using this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color in your Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series. The HP 650A keeps business productivity high and avoids wasted time and supplies. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 15,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Yellow |
| Typical Print Yield | 15000 Pages |
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.