Kantek Letter Tray
Stock #KTKBA310
$42.14
/ 1 Each
- 1 + $42.14 EA
2.25" Height x 10.25" Width x 13.50" Depth - Desktop - Stackable - Black, Silver - Acrylic, Aluminum - 1 Each
- Holds letter-size paper and files for quick, easy access
- Features a curved cutout in the front panel for easy loading and unloading
- Includes slots for stacking supports (sold separately)
- Made of acrylic and aluminum
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | BA310 |
| Brand Name | Kantek |
| Product Model | BA310 |
| Product Name | Letter Tray |
| Product Description | Front-loading letter tray holds letter-size paper and files for quick, easy access. Design features a curved cutout in the front panel for easy loading and unloading as well as slots for stacking supports (sold separately). Handcrafted, stackable desk accessory is made of acrylic and aluminum. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Organizer |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features | Stackable |
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 2.25" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 13.50" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Limited Warranty | 1 Year |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.