MMF Steel Deposit Ticket Holder
Stock #MMF2680670036.4" Height x 10.2" Width x 4.9" Depth - Steel - Sand - 1 Each
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | MMF Industries |
| Manufacturer Part Number | 268067003 |
| Brand Name | MMF |
| Product Name | Steel Deposit Ticket Holder |
| Product Description | Deposit Ticket Holder is ideal for holding deposit slips, tickets, vouchers, checks or notes. The deep rack allows stacking materials 5" deep. Display on cashier or teller counters. The interlocking design allows multiple units to be stacked for optimization of countertop space. Heavy-gauge steel features a scratch-resistant, chip-resistant finish. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Ticket Holder |
| Media Standard Supported | Ticket |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Color Family | Beige |
| Product Color | Sand |
| Product Material | Steel |
| Height | 6.4" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 4.9" |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 58% |
| Post-consumer-waste% | 51% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.