Oxford Letter Expanding File
Stock #PFX52670
$23.36
/ 1 Each
- 1 + $23.36 EA
8 1/2" x 11" - 7 Pocket - Blue - Durable, Flap Closure, Elastic Closure, Wear Resistant, Tear Resistant, Moisture Resistant, Metallic - 1 Each
- Expandable design accommodates growing files and projects
- Virtually indestructible, metallic poly material provides long-lasting use
- Index tabs with pre-printed and blank inserts provide quick reference
- Elastic closure secures items inside for reliable containment
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 52670 |
| Brand Name | Oxford |
| Product Name | Expanding Pocket Professional Organizer |
| Product Description | Virtually indestructible metallic poly material with attractive black cloth stitched trim protects contents of these Expanding Pocket Files with Notepads. Include index tabs with preprinted and blank inserts. Full flap with elastic closure. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Expanding File |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Total Number of Pockets | 7 |
| Features |
|
| Color | Blue |
| Height | 9 3/4" |
| Width | 1 1/2" |
| Length | 13 5/16" |
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.