Safco Onyx Mesh 3-Hook Garment Wall Rack
Stock #SAF6402BL
$32.68
/ 1 Each
- 1 + $32.68 EA
3 Hooks - 5.5" Height x 14.8" Width - Double Hook - for Garment, Coat, Hat - Steel - Black - 1 Each
- Offers a modern design that will catch everyone's eye and get you hooked on organization
- Round hooks help protect scarves, hats, coats and other garments from damage
- Double prongs on the 3 hooks double your hanging opportunities
- Steel mesh construction
- Overall 14-3/4"W x 3"D x 5-1/2"H
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 6402BL |
| Brand Name | Safco |
| Product Name | Onyx Mesh 3-Hook Garment Wall Rack |
| Product Description |
Sturdy wall rack offers a modern design that will catch everyone's eye and get you hooked on organization. The round hooks help protect scarves, hats, coats and other garments from damage. Double prongs on the three hooks double your hanging opportunities. Onyx Mesh Wall Three-Hook Rack also offers a steel mesh construction. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Hook |
| Total Number of Hooks | 3 |
| Hook Type | Double Hook |
| Application/Usage |
|
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 5.5" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 3" |
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Limited Warranty | Lifetime |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.