Safco Urbane Corner Table
Stock #SAF7962CYSquare Top - 23" Table Top Length x 23" Table Top Width x 1" Table Top Thickness - 20" Height - Reception - Assembly Required - Cherry, Laminated - 1 Each
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 7962CY |
| Brand Name | Safco |
| Product Line | Urbane |
| Product Name | Urbane Corner Table |
| Product Description |
As part of the Urbane Collection Modular Furniture, the corner table offers sweeping curves and radius edges pleasing to the eye. Modular design can be quickly configured to desired space. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Corner Table |
| Table Top Length | 23" |
| Table Top Width | 23" |
| Table Top Thickness | 1" |
| Table Top Shape | Square |
| Edge Style | Radius |
| Application/Usage | Reception |
| Color Family | Red |
| Color/Finish |
|
| Height | 20" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.