Safco Urbane Corner Connecting Table
Stock #SAF7968MHSquare Top - 23" Table Top Length x 23" Table Top Width x 1" Table Top Thickness - 18" Height - Assembly Required - Mahogany - Veneer Top Material - 1 Each
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 7968MH |
| Brand Name | Safco |
| Product Line | Urbane |
| Product Name | Urbane Corner Connecting Table |
| Product Description |
Urbane series table offers sweeping curves, radius edges and 1" thick hardwood construction. Ideal for reception areas. Table features a rich wood veneer top and solid wood legs and frame. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Corner Table |
| Table Top Length | 23" |
| Table Top Width | 23" |
| Table Top Thickness | 1" |
| Table Top Shape | Square |
| Edge Style | Radius |
| Top Material | Veneer |
| Color Family | Brown |
| Color/Finish | Mahogany |
| Height | 18" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.