Trend Colourful Classics Honor Roll Award Certificates
Stock #TEPT2959
$5.22
/ 30 / Pack
- 1 + $5.22 PK
Honor Roll Award" - 8.5" Width x 11" Length - Assorted - 30 / Pack
- Ready-to-frame award certificate offers an inspiring quotation with contemporary art work
- Congratulations with Dr. Martin Luther King Jr. quote, "Intelligence plus character-This is the goal of true education.
- Ideal for students in 3rd-grade to 8th-grade (ages 8 to 14)
- Size: 8-1/2"W x 11"L
- 30 / Pack
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | TREND Enterprises Inc. |
| Manufacturer Part Number | T2959 |
| Brand Name | Trend |
| Product Name | Colourful Classics Honor Roll Award Certificates |
| Product Description |
Mark achievement throughout the year. Take every opportunity to honour older students as well as adult volunteers and staff. Printer-compatible and ready to frame. Honour Roll Award. Certificates offer dynamic designs and positive messages. 8-1/2" x 11". 30/pkg. |
| Packaged Quantity | 30 / Pack |
| Product Type | Certificate |
| Print/Message | Honor Roll Award |
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Width | 8.5" |
| Length | 11" |
| Weight (Approximate) | 0.16 oz |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.