TOPS 3-hole Punched College-ruled Filler Paper
Stock #TOP62304
$18.15
/ 100 / Pack
- 1 + $18.15 PK
100 Sheets - 0.31" Ruled - Ruled Red Margin - 20 lb Basis Weight - 5 1/2" x 8 1/2" Sheet Size - Bright White Paper - Heavyweight - 100 / Pack
- Perfect in combination with any writing instrument
- 3-hole punched edge fits all standard, 3-ring binders
- College-ruled with a red margin for neat notes
- Quality construction
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 62304 |
| Brand Name | TOPS |
| Product Model | 62304 |
| Product Name | 3-hole Punched College-ruled Filler Paper |
| Product Description |
Three-hole punched filler paper is the perfect surface for any writing instrument - pen, pencil or marker. Three-hole punched edge fits all standard, three-ring binders. Each letter-size sheet is college-ruled with a red margin. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Refill Writing Sheet |
| Number of Sheets | 100 |
| Sheet Color | Bright White |
| Sheet Size | 5 1/2" x 8 1/2" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Front Lines Space | 0.31" |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Ruled |
| Features | Heavyweight |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.